Spektakularny Haleakala Sunrise Tour

Jest to z pewnością jedna z najlepszych wycieczek jakie są w sprzedaży na wyspie Maui. Pozwala ona przeżyć niesamowity spektakl jaki daje natura. Jest nim wschód słońca obserwowany ze szczytu wulkanu, stojąc na skraju krateru. Dla wielu osób jest to jedyna taka okazja w życiu. Niektórzy mogą powiedzieć, że jeśli jest to tylko wschód słońca, nie ma w tym nic szczególnego. Wierzcie nam. Po tym doświadczeniu zmienisz zdanie. Ta wycieczka organizowana jest prawie w każdej agencji turystycznej znajdującej się na wyspie, dlatego ma kilka różnych opcji. Wszystko zależy od tego, czego chcesz. Na przykład, jeśli chcesz wykonać trochę wysiłku fizycznego i nie spędzić całego dnia na siedzeniu i oglądaniu słońca, w ofercie jest świetna okazja dla wszystkich miłośników rowerów. Jedna z firm, łączy wschód słońca ze zjazdową wycieczką rowerową, podczas której można nie tylko zobaczyć niesamowity widok, ale można również poćwiczyć w pięknym otoczeniu. Jeśli chodzi o sposoby dostania się do wulkanu, większość firm jeździ tam busami lub samochodami, ale jest jedna, która zabierze Cię helikopterem, uwzględniając również krótki lot nad wulkanem. Ze względu na te różnice można zapłacić za tę przyjemność od 90 $ do 325 $.

Whale Watch Cruise

Inną rzeczą, która jest bardzo popularna i charakterystyczna do zrobienia na Wyspie Maui, jest pójście na rejs, na którym będzie można zobaczyć wieloryby, które przebywają w tym obszarze. Oczywiście możliwość zobaczenia wieloryba jest uzależniona od pory roku, ponieważ zwierzęta te przemieszczają się z jednego miejsca do drugiego. Jednak jest pewien okres czasu, gdy firmy dają gwarancję na zobaczenie wieloryba podczas trasy. Zazwyczaj na tych wycieczkach, można się spodziewać posiłku zapewnianego przez firmę turystyczną. Różne firmy stosują różne typy łodzi. Wycieczki te rozpoczyna się w przystani, więc w większości przypadków trzeba dostać się do niej samemu. Jeśli chcesz mieć najlepszy widok, usiądź w pierwszym rzędzie na łodzi. W porównaniu z innymi wycieczkami, ta jest stosunkowo tania. Będzie ona kosztować około 25 dolarów za osobę i potrwa około 2,5 godziny. W niektórych przypadkach, jeśli nie będzie widać wieloryba, będziesz mógł ponownie wybrać się na wycieczkę nie płacąc ponownie za bilet.

Wieczór Luau

Niektóre wycieczki są połączone z innymi, które jesteś w stanie uzyskać oddzielnie. Łącząc dwie wycieczki zazwyczaj oszczędzasz. Na przykład, wymienione powyżej oglądanie wielorybów, czasami odbywa się w połączeniu z wieczorem Luau. Jest to tradycyjny hawajski wieczór z ucztą i pokazem tańca Hula, który jest typowym tańcem dla mieszkańców. Tego wieczoru ma się szansę nie tylko zobaczyć tradycyjny taniec hawajski, ale będą również serwowane pyszne lokalne specjały kuchni. W większości przypadków, jest to przyrządzone w specjalny sposób mięso oraz owoce morza. W tym przypadku cena zależą głównie od rodzaju posiłku. Jednakże zwykle wynosi około 100 $. Niektóre pokazy mogą obejmować lekcje hula dla osób z publiczności, więc warto sprawdzić tę możliwość, jeśli chcesz spróbować.

Nurkowanie i snorkling

Dla wszystkich miłośników podwodnego życia istnieje wiele możliwości do nurkowania i snorklingu. Wody na Hawajach są bardzo bogate, jeśli chodzi o rośliny i zwierzęta, które można napotkać podczas nurkowania. Na Maui, zobaczysz mnóstwo różnych ofert dotyczących tego typu wycieczek. Niektóre z nich są połączone z rejsem, na niektórych z nich będziesz miał możliwość popływać z żółwiami, a niektóre z nich pozwolą ci dostać się do Molokini Island, która znajduje się tylko około 4 km od Wyspy Maui. W przypadku tej wycieczki przedział cenowy jest bardzo szeroki, bo istnieje ogromna ilość różnych kombinacji i elementów, które mogły zostać uwzględnione w trasie.