Lotnisko Kahului

Ten port lotniczy znajduje się mniej więcej w środku wyspy. Jest on stosowany głównie jako regionalny port lotniczy, co oznacza, że większość lotów przybywa tutaj z Kanady lub Stanów Zjednoczonych Ameryki. Kahului Airport ma swoją historię. Wszystko zaczęło się w 1919 roku, kiedy pierwszy pas awaryjnego lądowania został zbudowany. Jednak oryginalny Terminal został otwarty w 1952 roku. Lotnisko ciągle rośnie ze względu na zwiększające się ilości osób zainteresowanych spędzaniem wakacji na Maui. W chwili obecnej, lotnisko obsługuje około 7000 pasażerów dziennie i około 350 samolotów.

Lotnisko Kapalua

Lotnisko znajduje się w zachodniej części wyspy Maui. Obsługiwane jest wyłącznie przez komercyjnych przewoźników lotniczych. Zostało otwarte w 1987 roku i obejmuje ono obszar 50 hektarów. W przeciwieństwie do lotniska Kahului nie ma terminala cargo. Lotnisko stale rośnie i rozwija się z powodu rosnącego zainteresowania Hawajami. Jednak w tej chwili obsługuje tylko około 300 pasażerów dziennie.

Lotnisko Hana

Lotnisko Hana znajduje się na wschodnim brzegu wyspy Maui. Historia tego lotniska zaczyna się przed II wojną światową, w 1935 roku. Było odbudowywane kilka razy i przeszło poważną modernizację od swoich skromnych początków. Również nie ma tutaj terminala cargo. Lotnisko Hana obejmuje dużą przestrzeń około 119 hektarów, ale obsługuje jedynie około 15 pasażerów dziennie. Goście podróżujący do i z tego lotniska muszą być świadomi tego że usługi dla pasażerów są ograniczone do kilku automatów i niczego więcej.

Transport do i z lotnisk w Maui

Bycie na czas jest bardzo ważne w przypadku podróży samolotem. Dlatego ważne jest, aby wybrać właściwą usługę transportową. W przypadku lotnisk na Maui sytuacja jest podobna na każdym z lotnisk. Najlepszym rozwiązaniem w każdym przypadku jest rezerwacja prywatnego transferu. Usługa działa na każdym lotnisku w Maui i możesz być pewien, że będziesz odebrany na czas. Na przykład, jeśli chcesz złapać taksówkę po wylądowaniu na Lotnisku Hana, to jest to niemożliwe, gdyż to małe lotnisko lotnisko nie posiada żadnej taksówki, która działa przez cały czas. W Maui jest tylko kilka firm, które świadczą transport naziemny, który może być zarezerwowany z wyprzedzeniem, więc nie ma wiele do wyboru. Na dwa pozostałe lotniska można dojechać taksówką i jest możliwe, aby złapać taksówkę po wylądowaniu. Jeśli chodzi o transport publiczny, jest on dostępny tylko w przypadku Lotniska Kahului. Pozostałe dwa nie mają tego typu usług, ponieważ są one zbyt małe. Ponadto, jeśli byłbyś zainteresowany wynajmem samochodu, tylko na LotniskuKahului istnieją wypożyczalnie samochodów. Podsumowując, nie ma wiele do wyboru. Dlatego najlepiej jest zaaranżować transport przed podróżą.